Home Nieuws

Draaiboek heropstart recreatieve fietstochten

Draaiboek heropstart recreatieve fietstochten

We komen stilaan dichter bij het leven zoals het was voor de coronauitbraak. Ook voor ons, als federatie en fietsliefhebbers, een hele opluchting. Via deze weg delen we graag enkele versoepelingen mee die vanaf 1 juli intreden.

OPGELET: houd steeds de veiligheidsmaatregelen in het achterhoofd. Enkel zo kunnen we een verdere verspreiding van het virus tegengaan! Je zal ook enkel kunnen rijden nà voorafgaande reservering!

  • Vanaf 1 juli wordt een sportbubbel van 50 personen toegelaten. Je mag dus je fietsgroepen gaan uitbreiden van 20 personen naar 50 personen. Bovendien moet tijdens het fietsen de social distancing niet meer gegarandeerd worden.
  • We hebben bovendien groen licht gekregen om een voorzichtige heropstart van recreatieve fietstochten toe te laten vanaf 1 juli.Uiteraard kan de organisatie van een fietstocht niet verlopen zoals voorheen. De algemeen te volgen maatregelen probeerden we te vertalen naar praktische tips om een fietstocht te organiseren. Ons draaiboek kun je downloaden via onderstaande knop.

Download hier ons draaiboek

Klik hier

We benadrukken dat deze maatregelen moeten nageleefd worden. Zo kunnen we er samen voor zorgen dat de fietswereld niet de aansteker van een nieuwe coronapiek wordt. Zolang er geen trefzeker medicijn of geen vaccin is tegen covid-19, zullen we dus voorzichtig moeten blijven. Daarom vragen we alle fietsers en alle organiserende clubs om de regels te volgen en niet op zoek te gaan naar achterpoortjes of trucs om die regels te omzeilen.

We beseffen dat het volgen van de maatregelen een grote inspanning zal vragen van onze clubs en onze leden. Cycling Vlaanderen zal je daarom zo goed als mogelijk begeleiden in de organisatie van je fietstocht.

We vragen aan de clubs die in de maanden juli en augustus een organisatie gepland hebben, om contact met ons op te nemen. Dit mag per e-mail naar mathieu.bruyneel@cycling.vlaanderenof telefonisch naar+32472 28 18 92.